2 – 4 MAYIS 2016 KARİYER GÜNLERİ

2 MAYIS 2016

10:30 - 11:00 Açılış Konuşması

Fakültemizde 2 - 4 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşen Kariyer Günleri etkinliği 2 Mayıs Pazartesi günü saat 10:30’ da Turgutlu Kaymakamı Uğur TURAN, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali YURDUSEV’in yapmış olduğu açılış konuşması ile başlamıştır. Kariyer Günleri açılış törenine katılan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin gelecek yıl ilk mezunlarını verecek olan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi'nden övgü dolu sözlerle bahsederek öğrencilere nasihatlerde bulunmuştur. Açılış konuşmasını yapan Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Ali YURDUSEV, kariyer günlerinin bütün öğrenciler için çok önemli olduğunu belirtirken, ilk mezunlarını gelecek yıl vereceklerini hatırlattığı sözlerinde, bu etkinliğe bir yıl önce başladıklarını söylemiştir.


11:00 – 12:00 İşkur İş Başında Eğitim ve İş Arama Semineri

İş-Kur Turgutlu Şube Müdürlüğü personeli İrfan YALÇINKAYA, işsizlikle mücadelede etkin rol oynayan İş-Kur’un  gerçekleştirmekte oldukları çalışmalardan, eğitim programlarından ve sunmuş oldukları iş fırsatlarından bahsederek dinleyicileri bilgilendirmiştir. Seminer kapsamında iş arama becerilerini geliştirme süreci, iş başvuru formu doldurulması, mülakat teknikleri anlatılmıştır. CV (Özgeçmiş) nasıl hazırlanır ve iş başvurusunda dikkat edilmesi gereken konulara da değinerek, öğrenciler ve tüm katılımcılar bu konuda bilgilendirilmiştir.


3 MAYIS 2016

10:30 – 12:00 Girişimcilik ve İnovasyon Paneli

                        Haktan SEVSAY (Kümelenme Uzmanı - Mentor)

                        Ercüment PEKZORLU (Pek Mekanik Yönetici ve Ortağı)

                        Levent ARSLAN (Manisa KOSGEB Müdürü)

KOSGEB temsilcileri Sayın Hakan SEVSAY, Ercüment PEKZORLU ve Levent ARSLAN Girişimcilik ve İnovasyon konulu seminerlerinde,yeni fikirlerin, olasılıkların değişik bir bakış açısı ile tanınması ve üretilmesi, yeni veya iyileştirilmiş hizmet veya üretim yöntemi geliştirmek ve bunu ticari gelir elde edecek hale getirmek için yürütülen süreçlerden bahsetmişlerdir. Bunun yanı sıra KOSGEB’in KOBİ ve girişimcilere sağlamış olduğu rekabet güçlerini geliştirecek desteklerden ve hizmetlerden de bahsederek dinleyicileri bilgilendirmişlerdir. Yoğun katılımın gözlendiği Kariyer Günü’nde katılımcılar girişimcilik ve inovasyon alanında merak ettiklerini öğrenme fırsatı bulmuştur.


10:30 – 14:00 MekatronikLAB Standı ve Çekiliş

MekatronikLAB sponsorluğunda açılan olan ve çekilişle hediyelerin dağıtıldığı standa tüm öğrenciler yoğun ilgi göstermiştir. Hediye çekilişinde : 1 KİŞİYE dnyArduino Seti, 1 KİŞİYE ARDUINO Başlangıç Seti, 2 KİŞİYE Robotik Kitabı ve 1 KİŞİYE Temel Elektronik Kitabı verilmiştir. MekatronikLAB , 3 Mayıs 2016 tarihine özel %10 indirim ve ücretsiz kargo imkanı sunmuştur.

13:00 – 15:00 FESTO Pnömatik ve Elektromekanik Sistemler

                        Firma Sunumu

FESTO Pnömatik ve Elektromekanik Sistemler adına katılan sayın Görkem TÖRE; şirketleri hakkında  ve gerçekleştirmekte oldukları çalışmalardan kısa bilgi vererek katılımcılara tecrübelerini aktarmıştır. Sunum içerisinde öğrencilere sunmuş oldukları fabrika eğitimlerinden, eğitim sonrası iş yeri proje çalışmalarından ve staj fırsatlarından bahsederek öğrencileri bilgilendirmişlerdir. Sadece öğrencilere yönelik değil aynı zamanda kurum ve şirketlere de eğitim hizmeti sunduklarından bahseden firma yetkilisi Görkem TÖRE, FESTO’nun 2010 – 2015 yılları arasında endüstriyel alanda eğitim vermiş olduğu firmalar hakkında bilgi vermiştir.


4 MAYIS 2016

11:00 - 12:00  Yıldırım ELEKTRONİK

                        Elektrik – Elektronik, Mekanik Sistem Tasarımı ve Üretimi

Yıldırım Elektronik Eğitim Cihazları Departmanı Satış Müdürü Mesut KORKMAZ; 1986 yılında kurulan şirketlerinin gerçekleştirmekte olduğu çalışmalardan, faaliyet alanlarından, hizmet verdikleri kurumlar ve sunmuş oldukları eğitim setlerinden bahsetmiştir. Sunmuş oldukları eğitim setlerinin üniversite ve teknik lise ağırlıklı olduğuna değinen Sayın Mesut KORKMAZ, aynı zamanda üretmiş oldukları test cihazları hakkında da bilgi vermiştir. Sunumun devamında ise Mekatronik Mühendisliği'nin ne olduğu, çalışma alanları ve eğitim donanımlarından bahsedilerek dinleyiciler bilgilendirilmiştir. 13:00 – 14:00 3 Boyutlu Yazıcı ve Tarayıcılar

                        4B Mühendislik ERAY ERTEN

4B Mühendislik ortaklarından Eray ERTEN, vermiş olduğu seminerde 3 yıl önce kurmuş oldukları firmanın kurulum sürecinden bahsetmiştir. Devamında geliştirmiş oldukları “ROBO” isimli 3D printer’ın çalışma mekanizması, geliştirme aşamaları ve gerçekleştirilen projelerden (medikal sanayi, gıda sektörü, TV programları) söz etmiştir. Bunlara ek olarak, 3D printer’ın bulunuşu, tarihçesi, günümüze kadarki gelişimi, baskı metotları ve uygulama alanları hakkında bilgiler vermiştir. O Ses Türkiye yarışmacılarından Tayfun SOLUMAZ’ın da katıldığı seminer öğrenciler ve tüm katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür.14:00 – 15:00  Hayal Dil ve Tasarım

                        Çaba Makina Çetin Şükrü KARAGÖZ

Çaba Mühendislik yetkilisi Çetin Şükrü KARAGÖZ, Hayal Dil ve Tasarım konulu seminerinde hayal kurmak, başarı ve öğrencilerin başarısı kavramları üzerinde durmuştur. Soru-cevap şeklinde ilerleyen sunumunda İngilizcenin eğitim ve iş dünyasına olan katkısına da değinen Sayın Çetin Şükrü KARAGÖZ, tasarımda hayal gücü, hayal gücünü destekleyen dil ve merakın öneminden bahsetmiştir.15:00 – 16:00  Internet of Things - Cloud

                        Okul Bilişim A.Ş Hüseyin MERT

Okul Bilişim A.Ş.'nin kurucusu Hüseyin MERT Kariyer Günleri kapsamında vermiş olduğu seminerinde, ilk olarak gerçekleştirmiş oldukları projelerden (e-Devlet, Fatih projesi yazılımı) bahsetmiştir. Yazılım mimarisi ve optimizasyon alanında uzman olan Sayın Hüseyin MERT, katılımcıları yazılım mühendisliğinin şartları ve IoT (Internet of Things) konularında detaylı bir şekilde bilgilendirmiştir.

 

  • Uzaktan Eğitim
  • Eğitim Kataloğu
  • Üniversite Sanayi Koordinasyon Birimi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik