Dekanımızın mesajıSevgili Öğrencilerim

Manisa Celal Bayar Üniversitesinin en önemli fakültelerinden biri olan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesini tercihinizden ve aramıza katılmanızdan dolayı sizleri tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Fakültemiz, Üniversitemizin belirlediği “Bilim ve İnsan” başlığı ile özetlenen “yenilikçi, girişimci, çevreye ve insana saygılı bireyler yetiştirerek; eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunmak” misyonunu taşımaktadır. Topluma faydalı çıktılar üretmeye odaklı eğitim modeli ile şehrimize ve ülkemize en iyi şekilde hizmet etmek temel gayemizdir.

Fakültemiz 08.03.2012 tarih ve 28227 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 13.02.2012 tarih ve 2012/2779 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. Hayırsever iş adamı Hasan Ferdi Turgutlu tarafından Turgutlu Belediyesince tahsis edilen arsada yapılan binamız 2013 yılında faaliyete geçerek 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öğrenci almaya başlamıştır.

Öğretim kadromuzda yer alan 17 öğretim üyemiz ve 13 araştırma görevlimizle dört farklı mühendislik alanında eğitim-öğretim gören yaklaşık 2000 öğrenciye hizmet vermekteyiz. Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerimizde oldukça gelişmiş teknik donanımlara sahip laboratuvarlarımızla desteklediğimiz teorik ve uygulama derslerinden oluşan müfredatlar uygulanmaktadır.

Fakültemizde verdiğimiz mühendislik eğitimi bir yandan öğrencilere sezgisel olarak var olan problem çözme yeteneğini sistemli bir sürece dönüştürmeyi, diğer yandan da seçilen alanın temel, kuramsal ve teknik altyapısını oluşturmayı amaçlamaktadır.

Fakültemizde uygulanan 7+1 programı ile öğrencilerimiz son yarıyılda 15 hafta kesintisiz ve %90 devam zorunluluğu olan İşyeri Uygulama Eğitimi dersi kapsamında sanayi kuruluşlarında tam zamanlı çalışma imkânı bulmaktadırlar. Fakültemiz mezunları ilgili mühendislik alanlarında kamu ve özel kuruluşlarda çalışmakta veya kendi iş yerlerini kurabilmektedirler.

Dünyanın gelişmiş kabul edilen ülkelerinin uzun yıllardır çok büyük önem verdikleri nitelikli mesleki-teknik eğitim alanına hizmet etmeye çalışan Fakültemiz katılımınızla daha da güçlenmiş ve motivasyon kazanmıştır. Sizlerin, çalışkanlığınız, disiplininiz, öğrenme isteğiniz ve hocalarımızın özverili gayretleriyle buradan donanımlı mühendisler olarak mezun olacağınıza ve Ülkemizin gelişmesine çok büyük katkılar sağlayacağınıza inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle aramıza hoş geldiniz derken Üniversite yaşamınız boyunca her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı günlerle dolu bir eğitim-öğretim hayatı dilerim.

Saygılarımla...

Prof. Dr. Nevzat ONAT


  • Uzaktan Eğitim
  • Eğitim Kataloğu
  • Üniversite Sanayi Koordinasyon Birimi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik