Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Nevzat ONAT, 9 Eylül 2019 tarihinde Dekanlık makamında yapılan devir-teslim töreni ile görevi halen Mühendislik Fakültesi Dekanlık görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet TÜRK’ ten devraldı.

Törene, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin ASLAN, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tülin ÇETİN, Fakülte Sekreteri Fatma İNKAYA, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Enver ATİK, Elektrik Elektronik Mühendisli Bölümünün tüm akademik kadrosu, Mühendislik Fakültesi idari personeli, Manisa ve Turgutlu Meslek Yüksek Okullarından akademik ve idari personel, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Fadıl SOYKÖK, Dr. Öğr. Üyesi Kıvanç BAŞARAN, Bölüm Başkanları, akademik ve idari personeli katıldı.

Prof. Dr. Ahmet TÜRK yaptığı konuşmada, “zor bir dönemde Teknoloji Fakültesi Dekanlığı görevini devraldığını, ancak tüm akademik ve idari personelin özverili çalışmalarıyla hakkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Görevi Teknoloji Fakültelerinin yapısını ve bölümlerini çok iyi bilen Prof. Dr. Nevzat ONAT’a devretmenin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek başarılar diledi. Kendisine her konuda yardımcı olmaya devam edeceklerini belirterek yeni dönemin Fakülteye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Görevi devralan Prof. Dr. Nevzat ONAT, MCBÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet ATAÇ’ın takdirleriyle görevin kendisine verildiğini belirterek; “bana duydukları güven için Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu güvene elimden geldiğince layık olmaya çalışacağım” dedi. Törene Üniversitenin çeşitli birimlerinden katılarak kendisine güç veren çalışma arkadaşlarına şükranlarını sunan Prof. Dr. ONAT;  bu görevi bölüm başkanı ve dekan yardımcısı olarak birlikte çalışmaktan onur duyduğu Prof. Dr. Ahmet TÜRK hocamızdan devralmanın kendisini gururlandırdığını ancak aynı zamanda üzerine ağır bir sorumluluk yüklediğini ifade etti. “Sayın Dekanımıza Fakülteye yaptığı hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Devraldığım bu görevi, bana duyulan güvenin yüklediği sorumluluk bilinciyle elimden gelen en iyi şekilde ifa etmeye çalışacağım. Turgutlu’muzun bu güzide eğitim kurumunu her açıdan bugün bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak en önemli hedefim olacaktır. Yeni dönemin Fakültemiz ve Üniversitemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi. Günün anısına Prof. Dr. Ahmet TÜRK’e bir plaket ve çiçek takdim etti.

Törene bir dönem Dekan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Nurettin ARSLAN’ a Fakülteye katkılarından dolayı Prof. Dr. Nevzat ONAT tarafından teşekkür plaketi ve çiçek taktim edildi. 

  • Uzaktan Eğitim
  • Eğitim Kataloğu
  • Üniversite Sanayi Koordinasyon Birimi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik